قوانین و مقررات

شرایط و ضوابط عمومی :

• از این پس مطالب سایت موسسه ی رایان سیمای پرتو ماندگار تحت عنوان “سیمای ماندگار ” (RSPM ) ارائه می‌شود.
• ورود کاربران به وب‏ سایت سیمای ماندگار و یا هنگام استفاده از سایت و سایر خدمات ارائه شده، به معنای آگاه بودن و پذیرفتن شرایط، قوانین و همچنین نحوه استفاده از سرویس‌ ‏ها و خدمات سیمای ماندگار است.
• بنا بر صلاحدید، موارد بروز رسانی می‌تواند در هر زمانی صورت پذیرد و ملاک آن بر اساس بازدید مرتب و اطلاع یافتن شما از تغییرات سایت و پذیریش آنها است. همچنین نسخه آخرین بروز رسانی در پایین موارد ذکر می‌شود.
• شرایط و قوانین مندرج، جایگزین کلیه توافق ‏‌های قبلی محسوب می‏‌شود.
• جهت اطلاع از صحت اطلاعات انتقال داده شده به شما، محصولات،خدمات، قوانین، فعالیت‌ها، انتقادات، پیشنهادات و غیره می‌توانید با ما از طریق تلفن‌ های تماس و پست الکترونیک و یا گفتگوی آنلاین در ارتباط باشید. برای این موضوع بخش “تماس با ما” مراجعه فرمایید.
• سیمای ماندگار به حقوق دیگران احترام می‌گذارد و این انتظار را از همگی، بالاخص خانواده سیمای ماندگار دارد. بنابراین در صورت انتقاد نسبت به مطالب سایت، قوانین آن، پرسنل، نمایندگان و غیره می‌توانید با بخش “بازرسی” در ارتباط باشید که مطمئناً بررسی و نتیجه به شما اطلاع داده خواهد شد. لازم به ذکر است، در صورت نقض حقوق، سیمای ماندگار با توجه به بررسی و مشخص شدن موارد تخلف، طبق قوانین حقوقی و قوانین اعلام شده برخورد خواهد کرد.
• قوانین خاصی در سایت وجود دارد که فعالیت شما در سایت سیمای ماندگار وابسته به پذیرش آنها است که در بخش “قوانین و مقررات” سایت می‌ توانید ملاحظه فرمایید. این قوانین مشمول قوانین ابلاغ شده از سوی وازرت صنعت، معدن و تجارت هستند.
• کلیه اصول و رویه ‏‌های پرشین وی منطبق با قوانین جمهوری اسلامی ایران (فهرست مصادیق محتوای مجرمانه)، قانون تجارت الکترونیک و قانون حمایت از حقوق مصرف‌ کننده است و متعاقباً کاربر نیز موظف به رعایت قوانین مرتبط است. در صورتی که در قوانین مندرج، رویه‏‌ ها و سرویس‏‌ های سیمای ماندگار تغییراتی در آینده ایجاد شود، در همین صفحه منتشر و به روز رسانی خواهد شد و شما توافق می‏‌کنید که استفاده مستمر شما از سایت به معنی پذیرش هرگونه تغییر است.

 

شرایط و ضوابط IPSP :

تعهّدات سیمای ماندگار :

 • ارائه مشاوره به کاربر محترم در زمینه های برندینگ الکترونیک به صورتی رایگان .
 • ارائه تمامی محصولات و خدمات ارائه شده ، به کاربر محترم تا 48 ساعت از زمان واریز وجه قرارداد به صورت حضوری ، پستی و یا الکترونیکی .
 • پشتیبانی نرم افزاری و فنی از محصولات ارائه شده توسط واحد پشتیبانی دفتر نمایندگی ، مطابق تمامی مفاد قرارداد حاضر .

تعهّدات کاربر محترم :

 • انجام مراحل ثبت نام در وب سایت myipsp.ir به صورت رایگان ، ارائه تصویر کارت ملی ،و قرارداد امضاء شده ، به مشاور محترم .
 • بهره برداری از سایت با مشایعت و مشاورت یک رابط فنی ( نیروی انسانی مسلّط به it ) و پل ارتباطی اعم از آدرس پستی ، آدرس الکترونیکی رابط فنی و یا شماره تلگرامی.
 • کاربر محترم می بایستی علاوه بر مطالعه محتوای مصادیق مجرمانه ، در محتوا گذاری ipsp های پنل خود ، درنهایت دقّت عمل ، منطبق بر استاندارد و مطابق با مفادّ قوانین و مقرّرات ذیل اقدام به اطلاع رسانی و تبلیغات نمایند : تمامی محتوای دیداری ، نوشتاری و شنیداری ،و مطالبی که از سوی کاربر محترم بر روی هریک از نرم افزارها و ipsp های ارائه شده بارگذاری می گردد می بایستی منطبق با اصول و مباني دين اسلام و قانون اساسي جمهوري اسلامي ايران بوده و باعث تشويش اذهان عمومي نگردد ، مخلّ نظم و آرامش حاكم بر جامعه نباشد ، به اخلاق حسنه حاكم بر جامعه آسيب نرساند، با سياست‌هاي فرهنگي، اجتماعي و اقتصادي كشور مغايرت نداشته و در تضاد نباشد . همچنین کاربر محترم متعهّد مي‌باشد درصورت بُروز شرايطی فورس ماژور اعم از حوادث غیرمترقّبه ای مانند حوادث طبیعی مثل سیل و… یا حوادث غیر طبیعی مانند جنگ، تغییر در سیاست ها و قوانین دولتی ، یا … و محدودیّت های زیر ساختی اعم از اینترنت ، تحریم ، انتخابات و …که ایجاد و یا رفع آن از حیطه اختیارات مشاورخارج باشد تا رفع محدودیّت احتمالی همکاری های لازم را با مشاور بعمل آورد. در صورتی که این قرارداد مشمول مالیات بر ارزش افزوده گردد ، کاربر محترم موظف به پرداخت آن خواهد بود .

 

شرایط و ضوابط سفارش وب سایت :

 

 • سیمای ماندگار موظّف است درصورت دریافت کلیّه موارد مورد نیاز در طراحی ، پروژه ی مذکور را ظرف مدت زمان مشخص به خریدار تحویل نماید.
 • سیمای ماندگار متعهد می گردد ضمن رعایت امانت و حفظ اموال و مدارکی که خریدار در اختیار سیمای ماندگار قرار می دهد، سایت مورد تقاضای خریدار را درچهارچوب اصول و موازین علمی و اسلامی و استاندارد پیاده سازی نماید.
 • سیمای ماندگار متعهّد می گردد کلیّه آموزش های لازم ، در خصوص بخش کنترلی سایت و نام کاربری و رمز عبور سایت طراحی شده را طی یک جلسه 1 ساعته به خریدار ارائه نماید . بدیهی است در صورت اعلام نیاز به آموزش بیشتر از سوی خریدار ، هزینه هر جلسه 2 ساعته آموزش درمحل طرف اول ( 000/50 تومان ) ، هزینه آموزش درمحل طرف دوم ( 000/70 تومان + هزینه ایاب و ذهاب ) می باشد که به صورت مجزا از خریدار اخذ خواهد شد .
 • در صورتی که نقص امنیّتی جدیدی در سایت ارائه شده ملاحظه گردد ، سیمای ماندگار موظّف است با مشاورت خریدار از بین نمونه های تهرنک ، نمونه ای مشابه را برای خریدار تخصیص داده و بدون اخذ وجهی سایت جدید را محتواگذاری شده به خریدار تحویل نماید .

تعهّدات خریدار :

 • خریدار موظّف است تا اطّلاعات مورد درخواست سیمای ماندگار برای طراحی و راه اندازی سایت را درحداقل زمان ممکن دراختیار سیمای ماندگار قرار دهد. مسئولیت هرگونه تأخیردر ارائه اطّلاعات مذکور که موجب تأخیر در اجرا و تحویل پروژه توسط سیمای ماندگار خواهد گردید به عهده خریدار می باشد.
 • خریدار متعهّد است نسبت به پرداخت به موقع مبلغ مندرج در مادّه 3 قرارداد به سیمای ماندگار اقدام نماید در صورت عدم پرداخت به موقع مبالغ قرارداد امکان فسخ وتأخیر در تحویل قرارداد توسط سیمای ماندگار به صورت یک طرفه میسّر می باشد و خریدار هیچگونه ادّعایی نسبت به فعّالیّت های انجام شده و مبالغ پرداخت شده نخواهد داشت.
 • خریدار متعهّد می گردد تمام منوها ، لینک ها ، صفحات و … مورد نیاز را قبل از شروع طراحی به سیمای ماندگار ارائه نماید و در صورت ایجاد هر گونه تغییر هزینه های مربوط به اعمال تغییرات را به سیمای ماندگار بپردازد.
 • خریدار متعهّد است پس از خاتمه قرارداد گواهی حسن انجام کار را مطابق بر رسید تحویل کامل وب سایت امضاء نموده و به سیمای ماندگار تسلیم می نماید.
 • خریدار موظّف است پس از تحویل گرفتن سایت ، به تعویض نام کاربری و پسوورد خود با ضریب امنیّتی بالا اقدام نماید . در صورتی که به دلیل نواقص امنیّتی بوجود آمده در سایت در هر زمان امکان بهره برداری از سایت وجود نداشته باشد ، خریدار می بایستی کمال همکاری را با سیمای ماندگار به انجام رسانده و بدون هیچ ادعایی وبا مشاورت سیمای ماندگار از بین نمونه های تهرنک ، نمونه ای مشابه را برای خود انتخاب نموده و بدون پرداخت هیچگونه وجهی سایت جدید را محتواگذاری شده از سیمای ماندگار تحویل گیرد .

سایر شرایط :

 • در صورت دریافت درخواست کتبی از خریدار مبنی برافزایش تعداد صفحات وب سایت و یا افزودن امکاناتی که در حین عقد قرارداد در نظرگرفته نشده باشد،اعمال درخواست ها وابسته به رضایت سیمای ماندگار و پرداخت هزینه های مربوطه توسّط خریدار ، طبق برآورد سیمای ماندگار می باشد .
 • امکان درج حق کپی رایت و عنوان خریدار در بخش مربوطه و استفاده از بخش درج لینک برای سیمای ماندگار محفوظ می باشد و سیمای ماندگار حق دارد طراحی و اجرای اثر خود را در محلّی مناسب به طریقی که به اصل طرح آسیب وارد نگردد امضا نمایند لذا برای درج آدرس سایت ، تلفن و یا سایر اطلاعات در سایت خریدار نیاز به تأیید مجدّد خریدار نمی باشد .
 • پس از تأیید ساختار گرافیکی سایت توسط خریدار امکان تغییر آن توسط خریدار میسّر نمی باشد لیکن با توجّه به محدویّت های برنامه نویسی در فضای وب ، امکان تغییرات جزیی سایت توسط سیمای ماندگار در قبال اخذ هزینه امکان پذیر می باشد لذا خریدار می تواند تغییرات مورد درخواست خود را پیش از اتمام پروژه اعلام نماید و بر این اساس ، پس از ارائه اصلاحیه کتبی توسّط خریدار ، مشاور بررسی های لازم را انجام داده، امکان تغییرات ،مدّت و هزینه انجام این تغییرات را با تنظیم الحاقیه ای به خریدار اعلام خواهد نمود

بار گذاری نهایی و آموزش سایت پس از تسویه کامل مبلغ قرارداد انجام می پذیرد.

سیمای ماندگار پس از تحویل مدیریت محتوای سایت ، هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای بارگذاری شده در سایت نداشته و تمام مسئولیت اجرایی ، حقوقی و قانونی بعهده خریدار است .

نحوه اجرا و برنامه نویسی وب سایت به صلاحدید سیمای ماندگار می باشد و خریدار در نهایت می بایستی خروجی صحیح و بدون هیچ گونه ایرادی را دریافت نماید. رفع سوء تفاهم و یا سوء تعبیر با مراجعه به متخصّصان برنامه نویسی و یا مراجع ذی صلاح خواهد بود .

حداکثر فرصت اعلام نظر خریدار در خصوص تأیید طرح های ارائه شده در مراحل اجرای موضوع قرارداد چهار روز کاری می باشد . بدیهی است عدم اعلام نظر کتبی در مهلت تعیین شده به معنی تأیید آن مرحله خواهد بود . لازم به ذکر است ملاک تشخیص اعلام نظر کتبی خریدار، دریافت رسید از سیمای ماندگار مبنی بر ارائه برگه اعلام نظر می باشد.

در صورتی که سیمای ماندگار ، کار مربوط به هر مرحله را قبل از زمان معیّن شده به اتمام رساند ! تحویل کار به خریدار منوط به دریافت مبلغ معیّن شده برای آن مرحله می باشد و در صورت دریافت مبلغ ذکر شده ، سیمای ماندگار حق امتناع از تحویل را ندارد.

ایمیل و هاست اضافه درآینده مستلزم هزینه های مازاد ثانویه می باشد.

هزینه ایجاد ماژول های جدید با توجه به ماژول های درخواستی محاسبه و مجدداً قیمت گذاری می شود .

پشتیبانی از سایت ارائه شده تنها در صورتی است که سایت ، بر روی هاست سیمای ماندگار بارگذاری شده باشد لذا در غیر اینصورت به درخواست خریدار

مبنی بر ارائه ی خدمات پشتیبانی ترتیب اثر داده نخواهد شد و سیمای ماندگار هیچگونه مسئولیّتی نسبت به پشتیبانی ، حفظ و نگهداری اطلاعات و سایر خدمات

پس از فروش سایت نخواهد داشت ، خریدار نیز ادّعایی در این خصوص ندارد.

در صورت اعلام خریدار به عدم نیاز به انجام برخی امور اعم از : پشتیبانی ، به روز رسانی ، رفع نواقص ، بارگذاری مطالب و… هزینه های متغیّر در این قرارداد مطابق موارد خواسته شده محاسبه می شود و سیمای ماندگار هیچگونه تعهّدی مبنی بر درخواست های ثانویه خریدار در خصوص پشتیبانی ، به روز رسانی ، رفع نواقص و بارگذاری مطالب و… ، ندارد .

این موارد جزو تعهّدات سیمای ماندگار نبوده ، بابت انجام آنها نیاز به سفارش و عقد قرارداد جدید است :مشاوره بازاریابی اینترنتی ، آموزش اتّصال به اینترنت ، تعمیر کامپیوتر ، رفع مشکلات سخت افزاری و نرم افزاری ، آموزش کار با کامپیوتر ، آموزش یا دریافت کدهای و دستورات css ، html ، طراحی سایت ، فتوشاپ ، کدهای جاوا اسکریپت ، فلش ،SEO و … ، جذب مشتری ، تغییر پوسته ،تغییر گرافیک و تغییر قابلیّتهای سایت بعد از تأیید نهایی و هر موردی خارج از پکیچ پشتیبانی سفارش داده شده و مکتوب فعلی .

طرفین اعلام می دارند که از شرایط موضوع قرارداد و کلیه اسناد و مستندات فنی و اجرایی آن اطلاع کامل داشته اند.

 

 

شرایط و ضوابط اپلیکیشن :

 

تعهدات سیمای ماندگار :

 • مشاور بایستی اپلیکیشن را در مدت 20 روز کاری (پس از واریز پیش پرداخت) به کاربر تحویل نماید.
 • زمانبندی پیشرفت پروژه : طراحی رابط کاربری برنامه 3 روز ، تکمیل و تحویل کل محتوا 2 روز (تأخیر در ارائه محتوا موجب افزایش زمان و تأخیر در تحویل پروژه خواهد بود)، برنامه نویسی و پیاده سازی محتوا : 15 روز که مجموعاً 20 روز کاری برای تحویل پروژه در نظر گرفته شده است .
 • مشاور ملزم به حفظ اطلاعات و شرایط کاری کاربر حین و پس از پایان پروژه است.
 • پشتیبانی از نرم افزار تولید شده به مدت یکسال از تاریخ انتشار بر عهده ی سیمای ماندگار خواهد بود که شامل بروزرسانی مطالب و رفع ایرادات فنی احتمالی در نسخه های مختلف اندروید می باشد.

تعهدات خریدار اپلیکیشن :

 • پرداخت به موقع وجوه مندرج در مبلغ مذکور در قرارداد.
 • کاربر تعهد می نماید مطالب مورد نظر برای قرارگیری بر روی برنامه را در زمان های مورد نیاز نسبت به پیشرفت پروژه به مشاور تحویل دهد.
 • پاسخگویی به اشخاص ثالث در مورد مالکیت محتوای ارائه شده و مطابق بودن آن با موازین جمهوری اسلامی ایران به عهده کاربر می باشد.

سایر شرایط :

 • در صورت تمایل کاربر به ارائه پشتیبانی در سال دوم ، معادل 30% مبلغ قرارداد حاضر از کاربر دریافت ، و اقدامات پشتیبانی انجام می شود .
 • تغییر در ساختار طراحی اپلیکیشن و اضافه شدن ویژگی های جدید نیازمند توافق مجدد و قرارداد متمم خواهد بود .
 • طراحی رابط کاربری پس از دریافت الگوی مورد پسند کاربر نسبت به مدل ها و نمونه کارهای موجود درtehrank.irشروع می شود .
 • بدیهی است سیمای ماندگار هیچ دخل و تصرف و تعهدی درمحتوا و مطالب داخل اپلیکیشن ندارد و صرفاً طرح گرافیکی و کدنویسی نرم افزار اپلیکیشن برعهده وی خواهد بود.
 • طرفین اعلام می دارند که از شرایط موضوع قرارداد و کلیه اسناد و مستندات فنی و اجرایی آن اطلاع کامل داشته اند.
 • به منظور اجرای بهتر پروژه ، یک نفر بعنوان نماینده خریدار اپلیکیشن می بایستی به سیمای ماندگار معرفی گردد و کلیه ارتباط های اجرایی طرفین از طریق این نماینده به انجام رسد.
 • وسیله ی ارتباط برای ارسال فایل و طرح ها و تاًئید مراحل اجرای پروژه اپلیکیشن شماره تلگرامی و ایمیل طرفین است.